Elastyczny Klej Do Mozaiki Szklanej AK 519 Alpol 5kg Biały

  • Kod produktu: AK 519
  • Dostępność: Jest dostępna "od ręki" Jest dostępna "od ręki"
  • Cena: 68,50 zł / szt.

Możesz zamówić telefonicznie:
+48 41 312 30 12

Bezpieczna i szybka dostawa
Darmowa od 550zł

Cena za 1 sztukę - taflę
Nie musisz zamawiać całych opakowań!

30 dni na zwrot towaru
Możesz zwrócić nawet bez podawania przyczyny!

Kup dedykowany klej dla tej mozaiki:
Kliknij i zobacz w nowej karcie

Jaki klej do mozaiki? 

jest to najczęstsze pytanie, jakie kierują do nas Klienci kupujący mozaiki w naszym sklepie. Pytanie bardzo zasadne, szczególnie w przypadku klejenia mozaik szklanych tzw. "trudnych" czyli mozaiki malowanej od spodu, mozaiki laminowanej czy mozaiki metalizowanej. Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń, do klejenia mozaiki szklanej rekomendujemy elastyczny klej do mozaiki szklanej AK 519 produkowany przez polską firmę "Alpol".

Elastyczny klej do mozaiki szklanej AK 519 Alpol

to uniwersalny, elastyczny klej stosowany głównie do przyklejania wszelkiego typu mozaiki szklanej (w tym mozaiki szklanej laminowanej, mozaiki szklanej metalizowanej), mozaiki kamiennej (w tym mozaiki gresowej, mozaiki marmurowej), płytek szklanych, tafli szklanych jak i wielu innych. Zapewnia bardzo dobre właściwości klejące, a jednocześnie nie działa destrukcyjnie na delikatne zdobienia mozaiki szklanej oraz nie powoduje odbarwień. 
Szybkowiążacy Klej AK519 zalecany jest do stosowania na podłożach pionowych i poziomych standardowych (nieodkształcalnych), jak również krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych). Elastyczny klej do mozaiki szklanej może być stosowany w pomieszczeniach narażonych na okresowe zawilgocenie. W przypadku stosowania kleju do przyklejania mozaiki kamiennej, mozaiki metalizowanej czy mozaiki laminowanej należy każdorazowo wykonać próbę na odbarwienia. Klej AK 519 Alpol może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Zużycie kleju do mozaiki

do przyklejenia 1 m² mozaiki lub płytek, orientacyjnie potrzeba (w zależności od wymiarów grzebienia):
* 4×4 mm - ok. 2,5 kg
* 6×6 mm - ok. 3,2 kg
* 8×8 mm - ok. 3,8 kg
* 10×10 mm - ok. 4,2 kg
suchej masy elastycznego kleju do mozaik AK 519

Sposób użycia kleju do mozaiki szklanej AK519 Alpol

klej do mozaiki szklanej AK 519 należy wymieszać mechanicznie lub ręcznie z podaną ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 5 minut klej AK519 należy ponownie wymieszać. Klej nakładać na podłoże pacą lub szpachelką i rozprowadzać pacą zębatą o odpowiednich wymiarach ząbków (dla mozaiki i płytek szklanych o boku poniżej 10 cm zalecane jest stosowanie pacy o wymiarach zębów maksymalnie 6x6 mm). Tafle mozaiki szklanej przykładać do płaszczyzny z rozprowadzonym klejem, równomiernie je dociskając tak, aby przestrzeń pod poszczególnymi kostkami mozaiki była całkowicie wypełniona przez klej. Płytki i tafle szklane kleić przykładając i dociskając je do podłoża.
Nie należy moczyć mozaiki i płytek przed klejeniem. W ciągu 15 minut od przyklejenia można dokonać korekty położenia tafli mozaiki. Przyklejania mozaiki należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 10 minut od rozprowadzenia kleju AK 519 na podłożu. Ponieważ klej elastyczny do mozaiki nie wykazuje spływu, można nie stosować wkładek dystansowych. Klej AK519 Alpol należy zużyć w ciągu 40 minut od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie, należy go ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody wydłuży i pogorszy wszystkie cechy kleju do mozaiki
Podczas klejenia mozaiki należy stosować odpowiednie środki ochrony oczu, dróg oddechowych i skóry. W razie zabrudzenia oczu należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi. Wszelkie prace należy prowadzić zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, normami i przepisami BHP


Producent, firma Alpol udziela 5 letniej gwarancja dla certyfikowanych wykonawców.
Na stronie producenta umieszczono deklarację właściwości użytkowych, atest higieniczny PZH oraz szczegółowe informacje techniczne.
Elastyczny klej do mozaiki szklanej AK 519 jest jednym z elementów systemu hydroizolacji Alpol Hydro Plus.

Klej wysyłamy w wiaderku 5 kg

Klej do mozaiki ALPOL AK 519